Seljakotiränduri käsiraamat

Home » Reisimine » Seljakotiränduri käsiraamat

Mida on vaja, et olla seljakotirändur.

Kas plaanid oma elu esimest seljakotireisi või oled juba vilunud rändur? Loodetavasti leiavad kõik sellest loost uut ja huvitavat ning üht-teist üle kordamiseks.

Tee seljakott kergeks

Seljakott

Kas isegi pakkimisel on oma hästitreenitud tehnika ? Jah on!  Ühe osa sellest kunstist moodustab oskus võimalikult kerge pagas endale kaasa pakkida. Pakkides kaasa liiga raske pagasi, võib see olla füüsiliselt väga koormav, selline asi võib lihtsalt tekitada lisakulutusi odavlennufirmaga lennates ning muutuvad tähtsatel toimetustel koormaks .Jäta väärtuslikud esemed koju

Muidugi see ei viita sellele, et peaks minema 2 kätt taskus reisile. Lihtsalt ei ole vaja võtta kaasa väga isiklikke asju mis on sulle suure väärtusega, pigem valmistu halvimaks. Need võivad lihtsalt väga kergesti kaduma minna. Ilmselgelt vaadata kriitilise pilguga üle millist tehnikat endaga kaasa vedada. Parim on võtta kuskilt sokisahtlist välja vana töötav mobiiltelefon, eriti kui reisides suure kuritegevusega riikidesse nagu Aafrika või Lõuna-Ameerika. Meil pole enamasti reisimisel muud varianti olnud, kuna kallis nutitelefon teeb lihtsalt häid Instagrami pilte

Osta alkoholi poest

Lihtne võimalus märjukese pealt säästa on osta kõik alkohol poodidest mitte baaridest. Alkoholile kulutused kasvavad paljudes turismipiirkondades ülepea, lihtsa õlle hind võib tõusta võrreldes kohalike poodidega mitu eurot!

Aja end vormi

Füüsiline vorm tuleb kindlasti abiks siis kui reisil tekivad ootamatud olukorrad ning jalad peavad palju vaeva nägema. Kohe kindlasti pole trimmis keha eeldus reisimiseks, aga kõrge toonusega on mugavam pikki vahemaid läbida, kõrgustesse ronida ja kohalikke spordialasid proovida.

Alati tuleb teha koopia passist

Ilma koopiata võid sattuda suurtesse pahandustesse, eriti kui orginaal peaks ära kaduma. Koopia olemasolu võib kergendada saatkonnaga suhtlemist või võimudele oma identiteedi kinnitamist. Proovi endale kaubelda tasuta hommikusöök. Samuti tee koopia lennudokumentidest.  Lennukipiletid jne.

Hotelle ja hostele valides panusta tasuta hommikusöögi olemas olule, kui see ei tõsta hinda liigselt palju. See on mugav ja kiire viis uuele päevale energialaengut anda!

Varu näksimist

Reisidel juhtub tihti olema päevi, mis lähevad transpordi peale ja läbivad kohti, mis on turistide külastuse ootuses eriti kallite hindadega. Eestist liikuma hakates võid lennujaamas tehtavatele vahepausidele võtta kaasa isetehtud snäkke ja hoida sellega kokku röövellike hindade pealt. Olen näinud Oslo lennujaamas pizzat mis maksis üle 30€! Võta kaasa päikesekreem. Kõik oleneb alati inimesest kuid lihtsalt suvises Eestis ringi rännates polegi lihtne põikesepõletust saada (kui päevitamine jm kõrvale jätta). Küll aga ekvatoriaalsele päikesele lähemale liikudes on võimalik päikese käes jalutades juba poole tunniga muuta oma nahka enam kui viiekümne varjundi võrra punasemaks. Tõeliselt tugeva päikesega riikides on 50 SPF parim sõber (ja eriti tundliku nahaga inimestel 70 või 100!).

Antibakteriaalne geel

See geel on meid aidanud mitmetel-mitmetel reisidel hädast välja, kui pole olnud võimalust käsi pesta või on tulnud midagi lihtsalt käte abil süüa. Peamiselt läheb seda geeli vaja ikkagi arengumaadesse reisides.

Panusta mugavatesse jalanõudesse

See võib tunduda üsna iseenesest mõistetav, aga paljudel suure kogemustepagasiga ränduritel on tulnud ette olukordi, kus nad on pidanud silmitsi seisma väga halva jalanõude valikuga. Mina olen pidanud tegelema klaasikilde täis ja teravate kividega kaetud maastikul üliodavate Eestist ostetud sandaalide täieliku lagunemisega ja reisikaaslane on pidanud lahingut džunglis trekkimisel eriliselt ebamugavate jalatsitega, mille tald oli nagu betoonist valatud.

Jäta üleliigne sularaha koju

Sularaha ei või mitte ainult varastele ahvatlev olla kuid, see võib lihtsalt tegevuste käigus ära kaduda. Nüüdseks võime leida rahaautomaate pea kõikjalt , Alati ei pruugi sokisäärde peidetud paarsada eurot olla mõtekaim otsus.

Comments are closed

Footer Column 2

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 3

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 4

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

A wordpress theme from BWThemes