Hammaste korrashoid nõuab regulaarset tähelepanu

Home » Hambaravi » Hammaste korrashoid nõuab regulaarset tähelepanu

Suuhügieen ning hammaste regulaarne kontrollimine hambaarsti juures on teoming, mis peaks kuuluma iga inimese harjumuspäraste tegevuste hulka. Hambaarsti külastus tuleks ette võtta vähemalt korra aastas ka siis, kui tegelikult  midagi kaebusi ei põhjusta. Hambaarsti külastamise põhjuseid ning ravi võimalusi on aga erinevaid ning see sõltub peamiselt sellest, millise probleemiga arsti jutule pöördutakse.

Kõige tavalisem põhjus hambaarsti külastamiseks on rutiinne kontroll, mida peaks tegema kaks korda aastas. Selline visiit ei ole eriti kulukas eriti just siis, kui hammaste tervise eest on hästi hoolitsetud ning auke ei ole tekkinud.

Mure on suurem, kui hambaarsti juurde minnes tuleb ette võtta ka raviprotseduure, sest hammastesse on tekkinud augud või on ilmnenud mõni muus probleem.

Kõige lihtsam hambaravi meetod on puurimine ja hammaste plommiga täitmine. Kui vanasti oli hammaste puurimine väga ebameeldiv tegevus ning ka plommi panemise järgselt ei tohtinud üsna mitu tundi midagi süüa.  Tänapäevane hambaravi on oluliselt meeldivam, sest kliendil on võimalik valida, kas soovib tuimestust või mitte. Seega on võimalik enne puurimise alustamist hambad lidokaiini süstiga ära tuimestada ning puurimise ajal saab klient end rahulikult tunda. Peale hambda puurimist ja puhastamist täidetakse reeglina hambaauk valgusküvastuva plommiga, mis kivistub kiiresti ning patsiendil ei ole vaja muretseda selle pärast, et pärast hambaravi süüa-juua ei tohi. Ettevaatlik tuleb olla vaid kohvi ja teega, mis võivad muuta hambaplommi värvi, kui see alles värske on.

Alati aga ei ole võimalik hambaid korda saada lihtsalt puurimisega ning siis tuleb võtta ette juureravi. Selline kahjustus tekib sageli siis, kui hammas on kaariese poolt kahjustatud, kuid augus on õigeaegselt ravimata jäetud ning auk on muutunud juba nii sügavaks, et põletik ulatub hambajuureni. Selle ravimeetodi puhul puhastatakse ja laiendatakse hamba juurekanalit. Seda võib teha nii mehaaniliselt kui ka keemiliselt teatud ainetega puhastades. Peale juruekanali puhastust alustatakse vajadusel põletikuraviga, mis võib aega võtta umbes nädala või paar. Kui hambas olev põletik on välja ravitud, siis suletakse juurekanal ning hambaauk õhukindlalt, et vältida edasiste põletikutekitajate sattumist hambasse.

Veelgi keerulisemaks osutub hambaravi siis, kui hammas on nii palju kahjustunud, et seda ei ole võimalik enam parandada ning hammas tuleb välja tõmmata. Teiseks taoliseks juhtumiks võib olla mõni trauma, milla järel on hammas igemest täielikult eemaldunud. Kui hammast enam ravida pole võimalik, siis tuleb see välja tõmmata ning asendada hammas implantaadiga. Selline ravimeetod on küll kulukas, kuid võimaldab taastada hammaste seisukorra võimalikult originaalilähedaselt. Kui hammas on aga näiteks välja löödud, siis on ideaalsetes oludes võimalik hammas ka tagasi istutada. Selleks peab aga suust eemaldunud hammas olema terve ning kindlasti ka kliendil alles. Protseduur ise on keerukas ning aeganõudev, kuid tulemus seevastu seda väärt.

Ükskõik mis põhjusel hambaarsti poole pöörduda, tuleb meeles pidada, et õige suuhügieen ja hammaste eest hoolitsemine tagavad selle, et hambaarsti suurte probleemidega külastama ei pea ning saab piirduda vaid rutiinse kontrolliga kaks korda aastas. See kõik on meie endi kätes.

Comments are closed

Footer Column 2

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 3

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 4

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

A wordpress theme from BWThemes