Kaasaegne hambaravi leiab lahenduse igale probleemile

Home » Hambaravi » Kaasaegne hambaravi leiab lahenduse igale probleemile

Suuhügieen ning hammaste korrapärane kontrollimine hambaarsti juures on tegevus, mis peaks kuuluma iga inimese harjumuspäraste toimetuste hulka. Hambaarsti külastamine oleks vaja ette võtta vähemalt üks kord aastas ka siis, kui teile midagi vaevusi ei põhjusta. Hambaarsti külastamise põhjuseid ning ravi võimalusi on väga erinevaid ning selle valiku tegemine sõltub üldiselt sellest, millise murega arsti juurde pöördutakse.

Kas olete märganud enda hammastel emaili värvimuutust või plekke hambaemailil? Sellisel juhul tuleks kindlasti pöörduda hambaarsti poole, mitte oodata aukude tekkimist. Tänapäeval võib valida ka lihtsa hammaste valgendamise protseduuri, et oma naeratust ilusamaks muuta. Kaasaegsed hambavalgendamise protseduurid on oluliselt räästvamad ning kahjutumad hammastele, sest need kasutavad abrassiivsete ainete asemel sinist valgustehnoloogiat, mis suurendab hammaste valget värvi ning muudab need kuni 14 tooni valgemaks. Valgendamisega  on võimalik ära kaotada ka teid häirivad plekid või jäljed hammastel, mis võivad tuleneda suitsetamisest, kohvi või veini joomisest jms. Taolised plekid kaovad valgendamise protseduuri käigus juba esimesel korral. Hambaid valgendades on teil võimalik endale lihtsa vaevaga saada säravvalge naeratud ning seda juba tunni aja pärast.

Palljude patsientide peamiseks mureks on vabaneda kulunud või kahjustatud hammastest. See võib esmapilgul tunduda võimatu ülesandena, kudi tänapäeva hambaravitehnoloogia areng võimaldab ka sellele murele lahendust leida. Just sel puhul saavad litsenseeritud kosmeetilist hambaravi läbiviivad arstid teid aidata ning paigaldada teile imeilusad portselankatted, mis tagavad eektse ning särava naeratuse. Selle protseduuri käigus kujundavad hambaarstid portselankatted vastavalt teie hambuvusele ning ülevaatuse käigus selgunud võimalustele. Kui plaan on paika pandud, siis luuakse laboratooriumis just teile sobivad portselankatted, mis siis hiljem paigaldatakse hambaarstide poolt. Lisaks plekkide ja ebatasasuste likvideerimisele saab portselankatete abil muuta paremaks ka hammaste kuju, suurust ning asetust suus.

Kui aga tegu ei ole enam lihtsalt hammaste kulumise või värvimuutusega, vaid vaja oleks korrigeerida ja muuta hammaste asetust suus, siis peaks mõtlema juba ulatuslikuma breketravi peale. Breketid on kasutamiseks suurepärased, sest nendega saab kontrollida hammaste liikumist kõigis kolmes suunas korraga, mis toob kaasa parima võimaliku tulemuse. Igale hambale, mida on  vaja joondada ja korrigeerida, paigaldatakse üks breket ning patsient peab nendega käima raviarsti visiidil iga 4-8 nädala tagant selleks, et kontrollida ja pingutada breketeid vastavalt sellele, milline liikumine on toimunud hammastes. Ka arstikülastuse vahemiku määrab raviarst vastavalt sellele, kuidas on breketid hambuvusele mõju avaldanud ning kui kiiresti on toimunud liikumine. Breketravi kestab tavaliselt 1,5 kuni 2 aastat ning patsientidel on võimalus valida mitmete erinevate breketiliikide vahel.

Ükskõik mis põhjusel on vaja hambaarsti poole pöörduda, tuleb meeles pidada, et korralik suuhügieen ja hammaste eest hoolitsemine kindlustavad teile selle, et hambaarsti suurte probleemidega külastada pole vajagi ning enamasti on võimalik piirduda vaid rutiinse kontrolliga kaks korda aastas. Seega võib öelda, et suuremal osal juhtudest on meie hammaste korrashoid meie endi kätes.

 

 

 

Comments are closed

Footer Column 2

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 3

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 4

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

A wordpress theme from BWThemes