Milleks minna lastetuppa ?

Home » Lasteaiad » Milleks minna lastetuppa ?

 

Mängutubade kasutamine on kaubanduskeskustes ja laevadel üldjuhul tasuta. See, kas ja mis ulatuses vastutab mängutoa perenaine teie võsukese eest, sõltub aga just sellest, kas teenus on tasuta või tasuline.

Tasuta teenuse puhul leiab heal juhul mänguala seinalt reeglid, millises vanuses mudilased on oodatud ja kuidas seal tuleb käituda. Tasulise teenuse puhul võib pea alati olla kindel selles, et mängutoas toimetab selle lahtiolekuaegadel eraldi töötaja, kes hoiab lastel silma peal, ja kui on probleeme, siis võetakse lapsevanemaga ühendust.

Siingi on erinevus – tasuta mängutubade puhul vanemate andmeid keegi üles ei märgi. Sellisel juhul vastutab lapsevanem täie rauaga. Kuid siiski on laps täielikult lapsevanema vastutusel isegi siis kui tundub nagu, et on olemas töötaja kes lastega tegeleb.

Töötaja ülesanne on siiski teha laste kohalolek lõbusaks ja huvitavaks ja sellega koos saab ta natukene lastel silma peal hoida. On ka kohti kuhu nii väikseid nagu 3 või ka 5 aastasi lapsi ei tohi üksi jätta.

Parimad mängutoad mida mina näinud olen märgitakse lapsevanema andmed üles. Mängutoad on sobilikud lastele sünnist kuni 12 aastani ja alla viie aastased võivad eeskirjade järgi olla vaid koos vanematega.Kartus, et suuremad mängijad väiksemad põnnid maha talluvad, on võrdlemisi asjatu, sest väiksematele on mõeldud eraldi ala. Alati on ka erandeid kui mõni laps läheb liiga käest ära, siis võetakse koheselt ema või isaga ühendust. Märge jääb alles ja laps võib saada ka edaspidiseks keelu mängumaad külastada, kui käitumine ei parane.

Mis siis kui lapsega midagi juhtub ikkagi ? Reeglites on alati hästi kirjas järgmine: “Mängumaa töötajad ei vastuta õnnetuste eest, välja arvatud juhtumid, mis tingitud mänguvarustuse rikkest.”

Kohtades kus on ära märgitud palju lapsi võib korraga atraktsioonil olla annab kindlustunnet juurde, näiteks: ronimisnurgas võib korraga olla 10tk, batuudil hüpata kuni 3tk, sportbatuudil 1 laps.

Kuidas on lahendatud WC – Ühes spordiklubis käies olen näinud, kuidas põnnidel on pissil käimine rohkem kui sotsiaalne tegevus. Ise rühid sporti teha jooksulindil või jõudu tehes, kui hoidjatädi läheb pisikeste laste karjaga kenasti tualetti, seda ka siis, kui vaid üks laps soovib pissile. Võib ju arvata, et tegemist on valehäirega, ent kui põnn püksid täis teeb, siis pole see kellegi jaoks kuigi meeldiv.

Kaubanduskeskuses ei kujuta antud olukorda ettegi.. Tehes natuke kodutööd sain teada, et läheduses ilmselt polegi enamustes kohtades potti. Võib järeldada, et pole hea mõte minna väga eemale ning pikemaks ajaks eriti mähkmevaba lapse korral .

Uurides paljusi kohti tuli välja, et paljudele on vee väike mure siiski. Kui laps küsib, siis ikka viiakse, kinnitatakse mulle. Alati võib juhtuda et, päeva jooksul võib juhtuda tõesti, et üks laps pissib püksi, aga siis töötaja koristab õnnetuse kenasti ära. Seda juhtub enamasti siis, kui mängutuppa on jäetud noorem kui viieaastane laps hoolimata reeglist, et nad peaksid seal vanemaga olema.

Comments are closed

Footer Column 2

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 3

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 4

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

A wordpress theme from BWThemes