Õige sülearvuti leiab igaühele

Home » Arvutid » Õige sülearvuti leiab igaühele

Kui on vaja ette võtta arvutiost, siis tuleb eelnevalt ära teha päris suur eeltöö, sest valikuid on päris palju ning need sõltuvad nii kliendi rahakoti paksusest, sülearvuti kasutamiskohast kui ka ülesannetest, mille jaoks arvutit vaja on.Paljureisivale inimesele, kes arvutit kasutab vaid meilide lugemiseks ja internetis surfamiseks, piisab väikesest ja kompaktsest Notebook stiilis sülearvutist. Taoliste arvutite tööjõudlus pole küll väga suur, kuid seetõttu on nende aku vastupidavus pikem ning hädavajalike ülesannetega saavad nad kenasti hakkama.

Samas inimesele, kellel on arvutit vaja millekski rohkemaks, sellisest minisülearvutist ei piisa. Juhul, kui arvutit vajatakse fototöötluseks või videote tegemiseks, tuleks mõelda juba kallima hinnaklassi ja võimsama protsessoriga sülearvutile, mis saab hakkama samaväärsete ülesannetega, kui lauaarvutigi.  Sellistel arvutitel on reeglina võimsad mitmetuumalised protsessorid, kuid seevast on nad suuremad, raskemad ning ka aku vastupidavus o n väiksem. ’

Lisaks sülearvuti kaalule ja protsessori võimsusele, tuleb sülearvuti ostmisel tähelepanu pöörata ka operatiivmälu võimsusele. Tänapäevastes sülearvutites on reeglina kasutusel DDR3 tüüpi operatiivmälu. Mälu kiirus mängib suurt tolli arvuti jõudlus ning selle kiirus ja sülearvuti hinnaklass on samuti omavahel seotud. Mida kõrgem hind, seda kiirem operatiivmälu arvutil tõenäoliselt on.

Suuremal osal müüdavatest sülearvutitest on 4GB operatiivmälu ning see on tavakasutajale reeglina täiesti piisav maht. Kui soovite osta soodsamat arvutit, siis peab arvestama, et nende operatiivmälu maht on vaid kaks vüi kolm gigabaiti, kuid reeglina on ka see täiesti piisav maht.  Probleeme võib tekkida juhul, kui arvuti peab kasutama mitut erinevat programmi, mis seab operatiivmälule lisakoormuse ning siis ei pruugi 2-3 gigabaidine operatiivmälu piisavalt võimekas olla, et kõiki vajalikke operatsioone sooritada. Tõsistele mänguritele ning foto- ja videotöötlusega tegelejatele ei pruugi aga ka 4GB mälumahust piisata. Seetõttu on tipptasemel sülearvutitele võimalik soetada ka operatiivmälu kuni 8GB, mis peaks tagama arvuti sujuva töö ka kõige nõudlikemate programmide kasutamise korral.  Arvestama peab loomulikult ka sellega, et nii suure operatiivmälu puhul peab ka sülearvutisse installeeritud operatsioonisüsteem olema kindlasti 64-bitine.

Enamikel müüdavatest sülearrvutitest on juba poes installeeritud peale Windows 8 või Windows 10 operatsioonisüsteem. Soodsamaid sülearvuteid müüakse küll ka ilma operatsioonisüsteemita, kuid selliseid soetades peate juurde arvestama ka lisakulu operatsioonisüsteemi ostmisele ning see võib nullida soodsama sülearvuti hinna.  Loomulikult võib sel juhul paigaldada ka vabavarana saadaoleva Linuxi operatsioonisüsteemi, kuid selle kasuks tuleks otsustada vaid juhul, kui olete kindel, et antud operatsioonisüsteemi kasutamisega hätta ei jää.

Lisaks arvuti enda omadustele ei maksa unustada ka muud lisavarustust. Kui on vaja arvutit kaasas kanda, siis tasuks soetada arvutikott.  Transportimisel on arvutikoti olemasolu hädavajalik, sest sülearvutite kotid on disainitud selliselt, et kaitevad teie kalleimat vara ka löökide ning muude vigastuste eest. Lisaks sellele võiksite kaaluda ka hiire ostmist. Olgugi et sülearvutitel on reeglina sisse ehitatud puuteplaat, on hiire kasutamine siiski oluliselt mugavam.

 

Comments are closed

Footer Column 2

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 3

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 4

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

A wordpress theme from BWThemes